Konya Bozkır Tahin Dünyası

Bozkır Tahin Diyarı


Bozkır, tahin diyarı olarak bilinen, İç Anadolu bölgesinin şirin bir ilçesidir. Aynı zamanda efeleri ile meşhur olan Bozkır, tahini ile meşhur olmuş ve herkes tarafından kabul edilmiştir.

İlçe Meşhur Bozkır Tahini olarak bilinen ve geleneksel yöntemlerle halen üretimi devam eden Bozkır Tahini ve diğer susam türevi gıda ürünlerini tüm Türkiye’ye göndermektedir. Tahin, tahin çeşitleri, tahin helvası, köpük, köpüklü tahin, pekmez ve daha fazlası…

En Meşhur Tahin Nerenin?

İnternet üzerinden tahin almak isteyen birçok kullanıcının araştırdığı sorulardan bir tanesi en meşhur tahin nerenin? olmuştur. Bu soru bilenler tarafından Bozkır olarak cevaplandırılmaktadır. Çünkü Bozkır, tahin diyarı olarak tahin ve diğer eşsiz lezzetlerini tüm ülke geneline, hatta diğer ülkelere ihraç etmektedir.

Ekonomisini tarım ve gıda üretiminden sağlayan Bozkır, irili ufaklı 20 civarında tahin üretim merkezi ve fırınlarına ev sahipliği yapmaktadır.  Atadan kalma geleneksel yöntemlerle tahin üretimi yapmaya devam ederek sofralara doğal tahin çeşitlerini sunmaya devam etmektedir.

Bozkır’ın En İyi Tahini Hangisidir?

Bozkır’ın en iyi tahini şüphesiz kendi üretimimiz olan Kalaycıoğlu Tahini markasıdır.  Bozkır tahini ürettiğini iddia eden bazı markalar kullanıcılarını yanıltmaktadır. Bozkır tahinini eşsiz kılan sırrı kara fırınlarda ve taş değirmenlerde üretilmesidir. Elektronik tahin değirmenleri ile üretilen tahinler aynı aromayı ve kokuyu verememektedir. Zaten bu şekilde üretim, bireysel kullanıcılar tarafından ev tipi elektronik tahin yapma makineleri kullanılarak yapılabilmektedir.

Bu sebeple Bozkır’da üretilen tahini diğerlerinden ayıran en önemli nokta doğallığıdır. Hem yapım aşamasında hem de işlenme aşamasında izlenen adımlar yüzyıllardan beri aynıdır.

Bozkır Tahin Dünyası Kalaycıoğlu

Bozkır’da ahilik ödülüne layık görülen markamız ilçenin en lezzetli tahinlerini doğal olarak sofralarla buluşturmaya devam etmektedir. Bozkır’ın kendine has kepeksiz, çifte kavrulmuş tahinlerini bir kere tadan müşterilerimiz sürekli olarak internet sitemizden alışverişlerini devam ettirmektedirler.

İnternet sitemiz üzerinden güvenle alabileceğiniz tahinler, taze dolum olarak hızlı şekilde adresinize gönderilmektedir. Kargo paketlemesi özenle yapılarak en ufak zarar görmemesi için gereken önlemler alınmaktadır.

Tahinimiz susam ezmesi ve tamamen katkısız, doğal olduğu için alt kısmında tortusu birikebilmektedir. Bu durumda ters yöne doğru çevirerek bir süre bekletmeniz ya da güzelce karıştırmanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir