Konya Bozkır Tahin Dünyası

Tahinle İlgili Sıkça Sorular


Tahinle İlgili Sıkça Sorular

Tahin, Türk mutfağının asırlardır üyesi olan bir çok tatlının sırları arasında yer alan doğal ve katkısız bir besindir. Bu yazımızda tahinle ilgili sorular ve araştırılan konuları sizlere aktarmaya çalışacağız. Tahin hakkında merak edilenler öncelikle tahin tüketmeye yeni başlayacak olanlar tarafından araştırılmaktadır. Sonrasında ise bebeklerde tahin tüketimi konusunun sıkça araştırıldığını fark ettik.

İncelemek için tıklayın: Bebeklerde Tahin Tüketimi

Tahinle İlgili Merak Edilenler

Tahinle ilgili merak edilenler yapılışından faydalarına kadar geniş çerçevede listelenmiş sorulardan oluşmaktadır. Aslında bir çok doktor ve uzman tarafından yinelenen “gönül rahatlığı ile tüketin” tavsiyesine rağmen tahine kuşku ile yaklaşılması anlamsızdır. Çünkü tahin yerinde ve oranında kullanıldığında her türlü hastalığa faydası bulunan, diyet listelerinin baş öğünlerinden biri olan önemli bir besindir.

Tahin Nasıl Yapılmaktadır?

Tahin günümüz fabrikasyon gıda üretim teknolojilerine rağmen halen atadan kalma doğal yöntemlerle yapılmaktadır. Susamın tuzlu suda kabuğundan arındırılması işleminin ardından kara fırınlarda kavrulması ve akabinde taş değirmenlerde öğütülerek özünün macun halini almış haline tahin denilmektedir.

Tahinin Yağının Üste Çıkması Kalitesiz Olmasından mıdır?

Kesinlikle hayır. Tahin zaten susam yağı ve özüdür. Yağının üste çıkması doğallığının bir işaretidir. Bu durumda ılık suda bir süre bekleterek karıştırabilirsiniz. Veya kavanozu ters çevirerek bekletmeniz ve sonrasında karıştırmanız bile kıvamını dengeleyecektir.

Tahinde Katkı Maddesi Ya da Koruyucu Bulunur mu?

Tahin içeriğinde hiçbir katkı maddesi yahut koruyucu maddeler bulunmamaktadır.

Tahin Çölyak Hastaları İçin Uygun Mudur?

Gluten içermediği için tahin, çölyak hastaları tarafından tüketilebilir. Hiçbir zararı yahut yan etkisi bulunmamaktadır.

En İyi Tahin Nereden Alınır?

Tahin Bozkır ilçesi ile adeta özdeşleşmiş ve meşhur olmuştur. Bu sebeple en iyi tahin Bozkır Tahin Dünyası markasından alınabilir. Sitemiz tahindunyasi.com üzerinden gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.

En Kaliteli Tahin Markası Hangisidir?

En kaliteli tahin markası: Bozkır Tahin Dünyası ve Kalaycıoğlu Tahinleri olarak bilinmektedir.

Tahinin Faydaları Nelerdir?

Bilinen birçok faydası olan tahin tüm tıp camiası ve beslenme uzmanlarının önerdiği bir besindir. Bazı faydaları şu şekildedir:

  • Hafızayı güçlendirmektedir.
  • Hücreleri ve saçları yenileyici özelliği bulunmaktadır.
  • Damar tıkanıklığına iyi gelmektedir. Kalp hastaları için önerilir.
  • Anne sütünü artırmaktadır.
  • Kemik gelişimine katkısı bulunmaktadır.
  • Vücudu dinç tutar.

Kaliteli Tahin Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli tahin nasıl anlaşılır sorusu müşterilerimiz tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Kaliteli tahin: Kıvamı ne çok hafif ne çok yoğun olan, yağı bir süre beklemeyle üste çıkan, içeriğinde başka tatlar ve aromalar bulunmayan, yapımı doğal olan tahindir.

İlginizi Çekebilir