Konya Bozkır Tahin Dünyası

Tahinle İlgili Uzman Tavsiyeleri


Susamdan doğan şifa kaynağı tahin, birçok uzman tarafından düzenli tüketimi tavsiye edilen doğal bir tatlıdır. Tahin tüketimi ile ilgili uzman tavsiyeleri çoğunlukla tahinin nasıl tüketilmesi gerektiğine dairdir. Belli oranlarda tüketimi faydalı olan tahinin düzensiz ve haddinden fazla tüketimi diğer tüm gıdalarda olduğu gibi yan etkiler meydana getirebilir.

Tahinin kahvaltılarda tüketilmesi sabah öğünü için gayet yerinde bir seçimdir. Pekmezle ya da köpükle karıştırılarak tüketilen tahin, aynı zamanda ara öğün olarak gün içerisinde de tercih edilebilir. Tahin tok tutucu bir gıda olduğu için özellikle sabahları kahvaltı için birebirdir. Diyet listelerinin vazgeçilmezlerinden olan tahin tüketim şekline göre hem kilo vermek hem de kilo almak için ideal bir besindir.

Tahinle İlgili Tavsiyeler

  • Tahin doğal bir lif kaynağı olduğu için kahvaltılarda ortalama 2 kaşık tüketmeniz gün boyu sizi tok ve zinde tutacaktır.
  • Tahin tatlandırılarak daha çok tüketilmektedir ama günde 2 tatlı kaşığı kadar doğrudan tüketmeniz saçlarınız için tavsiye edilmektedir.
  • Bebeklerde tahin tüketimi  8.aydan önce tavsiye edilmemektedir. 8. Aydan sonra ise tahinle hazırlanan bebeklere özel birçok tarif yer almaktadır.  
  • Kalp ve damar rahatsızlığı çeken hastalar için tahini doğrudan günde 2 kaşık olarak tüketmek damar tıkanıklığını açacak ve sizi rahatlatacaktır.
  • Tahin sadece yenerek değil aynı zamanda saçlar ve cilt için doğal bir kürdür. Bununla ilgili “tahinle hazırlanan cilt kürleri” şeklinde aramalar yaparak tarifleri inceleyebilirsiniz.
  • Tahinin yağının üste çıkması durumunda kavanozunu 20 dakika kadar ılık suda beklettikten sonra karıştırmanız, yahut kavanozunu ters çevirerek 20 dakika kadar beklettikten sonra karıştırmanız kıvamını düzeltecektir.
  • En iyi tahin , Bozkır Tahin Dünyası markası ile satılan tahin olup sitemizden sipariş verebilirsiniz.
  • Marketlerden alacağınız tahinin raf ömrü uzun olabilmektedir. Taze tahine hızlı ulaşmanız için tahin siparişlerinizi sitemiz tahindunyasi.com’dan vermenizi tavsiye ederiz. Çünkü sitemiz üzerinden verilen siparişler taze taze kargoya verilmekte ve kısa sürede adresinize ulaştırılmaktadır.
  • Yolunuz Bozkır’a düşerse Meşhur Bozkır Tahin Dünyası imalathanemize uğrayarak misafirimiz olabilir ve ücretsiz olarak ikramlarımızdan tadabilirsiniz.